Hakkımda

İstanbul’da doğdum. Dört kız kardeşimle büyüdüm. İlk, orta , lise ve üniversiteyi İstanbul’da okudum. İstanbul Üniversitesi Kimya mühendisliğinden mezun oldum. 1995 yılında Prof. Ali Osman Öncel ile evlendim.

Pedagojik formasyon belgemi aldım ve öğretmenliğe başladım. İstanbul’da 2 yıl devlette,1 yıl da Çınar kolejinde Kimya öğretmenliği yaptıktan sonra eşimle Japonya’ya gittim. AIST araştırma merkezinde 2 yıl asistanlık yaptım. Suudi Arabistan’da 4 yıl, Kanada Ottawa’da 2 yıl, Edmonton’da 2 buçuk sene yaşadım. Bu zaman zarfında Mac Ewan da akademik dil kurslarını bitirerek İngilizcemi ilerlettim.

Yurtdışında yaşadığım sürece farklı yemek ve ekmek kurslarına katıldım.Türkiye’ye döndüğümüz zaman İş Güvenliği Uzmanlık belgemi aldım ve OSGB bünyesinde 3 yıl çalıştım. Evde ekmek yapmaya yurtdışında başlamış olmama rağmen, sosyal ağlarla 2015 yılında tanıştım.

Son yıllarda fotoğraf çekimine de ilgi duyarak fotoğraf kurslarına devam ettim. Sitemde paylaştığım bütün fotoğraflar şahsıma aittir.

Ekşi mayalı ekmek yapmayı öğrenmek isteyenlerin talepleri doğrultusunda atölye ve online eğitimlere başladım. Üç çocuğum ve eşimle birlikte İstanbul’da yaşamaya devam ediyoruz. Web sitemi ekşi maya ile sağlıklı ekmek ve hamur işleri yapmak isteyenler için açtım.

Basından